دوشنبه , سپتامبر 21 2020
خانه / اقتصاد / امادگی روسیه برای فروش هواپیمای مسافربری و نظامی به ایران

امادگی روسیه برای فروش هواپیمای مسافربری و نظامی به ایران

Sukhoi SuperJet 100_HD

فروش دو میلیارد دلاری سوپرجت روسی؛ آمادگی سوخو برای فروش100فروند هواپیما به ایران

همزمان با اعلام رسیدن ارزش قراردادهای خرید و لیزینگ هواپیمای مسافری مدرن سوپرجت -100 ساخت مشترک روسیه و غرب در نمایشگاه بین المللی ماکس-2015 مسکو به بیش از دو میلیارد دلار، مدیر سوخو از برنامه این شرکت برای فروش 100 فروند از این هواپیما به ایران خبر داد.
روسیه از هفت سال پیش به بهره برداری از این نوع هواپیما می پردازد و تا کنون سفارش ساخت 197 فروند سوخوسوپرجت-100 داده شده که 49 فروند ساخته و در اختیار شرکت های هوایی روسی و کشورهای مختلف قرار گرفته است. با توجه به اینکه در عرض چهار روز قراردادهای زیادی برای فروش 60 فروند از این هواپیما امضا شده است، انتظار می رود تا روز یکشنبه و پایان کار نمایشگاه، شرکت های دیگر نیز برای در اختیار گرفتن این هواپیمای 100 نفره با شرکت سوخو قرار داد امضا کنند.
شرکت هواپیماسازی سوخو سازنده هواپیمای سوپرجت – 100 با شرکت هواپیمایی روسی رد وینگس قراردادی برای فروش 15 فروند از این هواپیما امضا کرد.
شرکت هواپیمایی اسکات قزاقستان هم روز چهارشنبه موافقتنامه خرید 15 فروند از این نواع هواپیما را امضا کرد.
شرکت دولتی حمل و نقل لیزینگ روسیه (گی.تی.ال.کا) هم با شرکت سوخو قرارداد دریافت 30 فروند سوپرجت-100 را امضا کرد که این هواپیماها به صورت لیزینگ به شرکت های هوایی روسی واگذار خواهد شد.
مدیر عامل شرکت سوخو سازنده هواپیماهای مسافربری سوخو سوپرجت -100 نیز اعلام کرد: می توانیم پس از لغو تحریم ها 100 فروند هواپیمای سوخو سوپر جت-100 به ایران تحویل دهیم.
همچنین الکساندر روبتسف رییس شرکت لیزینگی ایلیوشین فینانس در گفت و گو با ایزوستیا گفت که با سفارش دهنده های ایرانی در حال مذاکره است تا با رفع تحریم ها، ممکن است تا پنج فروند هواپیمای سوپرجت-100 به ایران تحویل شود.
کریل تساریف رییس شرکت اسبربانک لیزینگ روسیه نیز اعلام کرده است که برای تحویل هواپیما به ایران تمایل دارد.

lineup

رایزنی ایران و روسیه در مورد سوپر جنگنده سوخو 30

جنگنده چند منظوره «سوخو 30» به عنوان یکی از پیشرفته ترین جنگنده های روسی در جریان دیدار هیات بلندپایه ایران به ریاست «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری رییس جمهوری اسلامی ایران با مقامات روسی مورد رایزنی قرار گرفت.
جنگنده بمب افکن سوخو 30 نمونه ارتقا یافته جنگنده« Su-27» است که دارای برتری هوایی، توانایی درگیری، انهدام اهداف زمینی و همچنین حمل طیف وسیعی از تسلیحات مختلف است.
ستاری که در راس یک هیات بلندپایه علمی و فناوری برای بازدید از نمایشگاه هوایی ماکس 2015 به مسکو سفر کرده بود گفت، محور گفت و گوها در خصوص این هواپیمای جنگنده بیشتر در باره حوزه های فناوری بود و درباره خرید صحبتی نشد زیرا این موضوع باید از مسیرهای مرتبط و تخصصی پیگیری شود.هیات ایرانی همچنین در سفر چهار روزه خود به مسکو که (پنجشنبه) پایان یافت، از نمایشگاه بزرگ بین المللی هوافضای ماکس 2015شامل تسلیحات و صنایع دفاعی، هوایی و هوافضا عرضه شده به وسیله 800 شرکت از 40 کشور جهان از جمله شرکت های ایرانی دیدن کرد.

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *