خانه / اقتصاد / تجار سوئیسی به زودی به ایران می آیند

تجار سوئیسی به زودی به ایران می آیند

IMG11374462

رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس از برگزاری نشست ۴۵۰ بنگاه اقتصادی ایران و سوئیس در شهر زوریخ خبرداد و گفت: قرار است هیات تجاری بزرگ سوئیس به زودی به ایران بیاید.

شریف نظام مافی با اشاره به برگزاری نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران در سوئیس گفت: واحدهای تجاری از سطوح مختلف در نشست معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران و سوئیس حضور داشتند که در این میان، علاوه بر بانک‌ها که حضورشان چشمگیر بود، شرکت‌هایی در زمینه صنایع غذایی، دارویی، نفت و گاز، غلات، خدمات، صنایع سنگین و حوزه سلامت نیز در این جلسه حاضر بودند.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوییس از حضور ۴۵۰ سرمایه‌گذار و بنگاهدار ایرانی و سوئیسی در این نشست خبر داد و افزود: انتظار اولیه ما حضور ۱۵۰ شرکت در این نشست بود که یک هفته قبل از زمان برگزاری به دلیل استقبال بی‌نظیر شرکت‌ها برای حضور، وب سایت مربوط به ثبت نام بسته شد و در نهایت ۴۵۰ شرکت در این نشست حضور یافتند.

وی تصریح کرد: چهره جدیدی از ایران در این نشست ارائه شد و بر این اساس، ایران کشوری در ذهن سرمایه‌گذاران سوئیسی نقش بست که آماده جذب سرمایه‌گذاری جدید، مشترک و مستقل است و در خلال آن، معرفی جذابیت‌ها و مشکلات در کنار هم باعث شد که سرمایه‌گذاران با دیدی باز و روشن به این بازار وارد شوند.

به گفته نظام مافی، ایران ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری دارد هرچند در این مسیر چالش‌هایی هم دیده می‌شود که قابل حل هستند؛ از سوی دیگر، برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور حضور یک هیئت تجاری بزرگ از سوئیس در ایران هم صورت گرفته است، چراکه شرکت‌های سوییسی علاقه بسیاری برای سرمایه‌گذاری مشترک در ایران دارند و به همین دلیل مشتاق هستند که هرچه زودتر طرف‌های تجاری خود را شناخته و با کمک آنها اقدام به سرمایه‌گذاری کنند.

 

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *