خانه / جهان / مناسب‌ترین زمان برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما
Online booking airplane tickets. 3d

مناسب‌ترین زمان برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما

Laptop with Airplane ca. 2003

خرید بلیط هواپیما با کمترین هزینه ممکن می‌تواند فرایند سختی باشد. از آنجایی که قیمت ثابت و مشخصی برای سفرهای هوایی وجود ندارد، قیمت‌های موجود ممکن است بسته به مقصد سفر، زمان سفر، فرودگاه مقصد و مبدأ، روز رزرو وحتی ساعتی که بلیط را تهیه می‌کنید متغیر باشد.
مسافران مقصدهای نزدیک و دور همیشه رویای خرید ارزان ترین بلیط ها را دارند و در رسانه ها تئوری های متعددی برای کمک به آنها مطرح شده است
وب سایت CheapAir که در زمینه سفرهای هوایی فعلیت می‌کند در ماه‌های اخیر بیش از 1.9 میلیون سفرهوایی در نقاط مختلف دنیا رامورد مطالعه قرار داده است. نتایج تحلیل و برسی پروازها توسط CheapAir نشان می‌دهد که زمان مناسب برای خرید بلیط سفرهای هوایی با مناسب‌ترین قیمت به مقدار زیادی به مقصد مورد نظر مسافر بستگی دارد.

طبق نتایجی که CheapAir منتشر کرده است برای خرید بلیط سفر هوایی به کشورهای آسیایی بهترین زمان برای گرفتن بلیط با مناسب‌ترین قیمت در حدود 318 روز (در حدود 10 ماه) قبل از زمان سفر است. در مقابل برای سفر هوایی به کشورهای آمریکای جنوبی تا 97 روز (در حدود 3 ماه) قبل از سفر می‌توانید بلیط با قیمت مناسب تهیه کنید. این مقدار برای سفرهای هوایی به کشورهای اروپایی 276 روز و آفریقا 262 روز است.

CheapAir در مورد پروازهای داخلی نیز مطالعاتی انجام داده است و عدد 47 روز قبل را به‌طور متوسط به عنوان بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما اعلام کرده است.

البته نکته مهمی که باید در نظر داشت این است که این عدد به هیچ وجه مقادیر ثابت و تعیین شده ای نیستند. زیرا علاوه بر زمان عوامل مختلف دیگری نیز در قیمت بلیط سفرهای هوایی تأثیر دارند. اما در مورد سفرهای بین‌المللی به طور قطع می‌توان چنین اظهار داشت که هر چه بلیط زودتر از موعد سفر خریداری شود احتمال اینکه قیمت مناسب‌تر و کمتر باشد بهتر است.

در مورد ارزان ترین روز برای پرواز اما تقریبا تمامی وب سایت ها و شرکت ها بر روز سه شنبه تاکید دارند و پس از آن روز چهارشنبه قرار می گیرد.

از دیگر راه های مهم خرید بلیط ارزان قیمت خرید در زمان عرضه بلیط هایی با قیمت پایین تر از سوی خطوط هوایی است که معمولا در دوره های زمانی سه روزه صورت می گیرد. البته همه خطوط هوایی شامل این قانون نمی شوند.برخلاف توصیه برخی ، انتظار برای خرید بلیط ارزان قیمت در آخرین ساعات همیشه کارساز نیست چون ممکن است پرواز پر شده باشد و گاهی اوقات بهای بلیط تفاوت چندانی با هفته ها قبل از پرواز ندارد. همچنین اگر در تعطیلات عمومی قصد پرواز دارید ، خرید زودهنگام بلیط به ندرت به جیب شما کمکی خواهد کرد چون خطوط هوایی از پر شدن پروازها و کثرت مسافران مطمئن هستند و قیمتها را بالا نگاه می دارند.

 

 

 

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *