خانه / ایران / هواپیمایی هنگ کنگ,از ترس موشک‌ها پروازهای خود بر فراز ایران را «تا اطلاع ثانوی» لغو کرد

هواپیمایی هنگ کنگ,از ترس موشک‌ها پروازهای خود بر فراز ایران را «تا اطلاع ثانوی» لغو کرد

Cathay-Pacific-DragonRoute

 

پس از هشدار «آژانس امنیت هوایی اروپا» (ایسا) در مورد موشک‌هایی که روسیه به سوریه شلیک می‌کند، کاتای پاسیفیک، هواپیمایی اصلی هنگ کنگ، پروازهای خود بر فراز ایران و دریای خزر را لغو کرد.

«ایسا» گفته بود بعضی موشک‌هایی که مسکو به سوی سوریه شلیک می‌کند از آسمان ایران و عراق گذشته‌اند و زیر خطوط هوایی مسافری بوده‌اند.

هواپیمایی استرالیاییِ «کانتاس» اعلام کرد تصمیم گرفته پروازهای خود در این منطقه را لغو نکند. آلن جویس، مدیر این هواپیمایی، گفت «اروپایی‌ها به مسائل موجود اشاره کردند اما هیچگونه پیشنهادی برای هواپیمایی‌ها نداشتند».

هشدار اروپا در حالی از راه رسید که روسیه کارزار هوایی خود در سوریه را شدت بخشیده است. مسکو هفته گذشته ده‌ها موشک کروز را از ناوهای جنگی خود در دریای خزر شلیک کرد.

هواپیمایی «کاتای» امروز اعلام کرد تمام پروازهای خود بر فراز ایران و دریای خزر را از پنجشنبه گذشته «تا اطلاع ثانوی» تعطیل کرده است.

«کاتای» گفت علاوه بر ایسا از «سازمان هوانوردی غیرنظامی بین‌المللی» سازمان ملل نیز هشدار دریافت کرده است گرچه هیچ یک از آن‌ها پیشنهاد مشخصی برای خطوط هوایی نداشته‌اند.

این هواپیمایی هنگ کنگی پیش از این سیاستی دیرین داشت که بر فراز عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین پرواز نکند.

این خبر در حالی از راه می‌رسد که گزارش نهایی تحقیق در مورد پرواز شماره ۱۷ هواپیمایی مالزی دیروز منتشر شد. این گزارش به این نتیجه رسید که آن هواپیما توسط یک موشک بوک ساخت روسیه که از شرق اوکراین شلیک شده بود سرنگون شده است. این هواپیمای بوئینک ۷۷۷ در سال ۲۰۱۴ سرنگون شد و تمامی ۲۹۸ نفر سرنشین آن کشته شدند.

رئیس «کانتاس» گفت «اگر مشکلی می‌بود و اگر این وضعیت به مشکلی بدل شود» پرواز در آن منطقه را قطع می‌کند اما فعلا چنین نیست.

پروازهای دوبی به لندنِ «کانتاس» از روی ایران می‌گذرند.

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *