سه‌شنبه , سپتامبر 22 2020
خانه / اخبار پناهندگی / پلیس بدنبال پناهجویانی که جواب منفی گرفته اند !

پلیس بدنبال پناهجویانی که جواب منفی گرفته اند !

کمپ های پناهجویان هر روز صبح، شاهد حضور تعدادی از پلیس هستند که به دنبال پناهجویانی که جواب منفی از دادگاه گرفته اند می باشند.
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از وحدت نیوز، اداره مهاجرت دانمارک از چهار سال پیش به درخواست پناهندگی صدها پناهجوی افغانستانی که بیشتر آنها زیر سن قانونی ۱۸ سال بوده اند جواب منفی داده و حکم اخراج آنها را توسط پلیس صادر کرده است.
در این روزها کمپ های پناهجویان هر روز صبح، شاهد حضور تعدادی از پلیس هستند که به دنبال پناهجویانی که جواب منفی از دادگاه گرفته اند می باشند.

ده ها پناهجو تا حال توسط پلیس دستگیر به دیپورت سنتر ها انتقال داده شده اند. تعداد زیادی هم دراین اواخر به صورت اجباری به افغانستان فرستاده شده اند. شماری هم در دیپورت سنترها بسر می برند. گفته می شود که بعضی از پناهجویانی که از چنگ پلیس فرار کرده اند، مکتب و محل کار شان را ترک و بصورت غیر قانونی در جاهای مختلف، شب را صبح می کنند. برخی از پناهجویان از بی سرنوشت بودن و نگرانی های آینده، به امراض روحی و روانی مبتلا شده اند. آنان شب تا صبح در سالن و راهرو های کمپ ها قدم می زنند، با خود صحبت می کنند. روزی نیست که در هر کمپ، مواردی از جنگ و دعوا، خود زنی و اقدام به خودکشی ثبت نشود.

روز گذشته در کمپ اونسغوب یک جوان افغانستانی اقدام به خودکشی کرده بود که توسط هم اتاقی هایش نجات داده شد. وضعیت بد امنیتی افغانستان، تبعیض نژادی و قومی باعث شده است که تعداد زیادی از جوانان مهاجرت به سوی کشورهای اروپایی و استرالیا را در پیش بگیرند که این مهاجرت های سخت و دشوار در اکثرت اوقات به قیمت جان شان تمام شده اند. از سال 2009 تا به حال بیشتر از ۱۰۰۰ پناهجوی افغانستانی در مسیر راه ترکیه، یونان و اندونزی تا استرالیا غرق و یا ناپدید شده اند. وضعیت بد پناهجویان افغانستانی در یونان باعث شده است که مادران و پدران فرزندان خورد سال خود را در خیابانها عمدا رها کنند.

با نزدیک شدن 2014 نا امیدی های امنیتی و احتمال جنگ های داخلی بیشتر باعث شده جوانان کشور را ترک کنند و راهی کشورهای اروپایی و استرالیا شوند. کویته پاکستان هم در این اواخر شاهد نسل کشی هزاره ها می باشد. تنها در طول دوماه اخیر بیش از ۲۰۰ تن شهید و بیش از ۳۰۰ تن دیگر زخمی شده اند. جهانیان دولت پاکستان را به بی توجهی در تامین امنیت شهروندان کویته مسؤل می دانند. تا هنوز هم اعتراضات در سراسر جهان ادامه دارد.

 

 

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی admin

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *