چهارشنبه , اکتبر 21 2020
خانه / اخبار پناهندگی / پناهجویانی که با سودای استرالیا سر از گینه‌‌نو در می‌آورند

پناهجویانی که با سودای استرالیا سر از گینه‌‌نو در می‌آورند

r321482_5277992

کشور اندونزی صدور روادید در مرز خود برای ایرانیان را متوقف کرده است. دولت استرالیا نیز پناهجویان غیرقانونی را به گینه‌نو می‌فرستد. اما بیشترین تعداد این پناهچویان را هم‌چنان ایرانیان تشکیل می‌دهند.

از ماه مه سال جاری دولت استرالیا قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هر پناهجویی که به طور غیرقانونی وارد این کشور شود، بلافاصله به جزیره پاپوآ در گینه‌نو منتقل می‌شود.

اجرای این قانون با مخالفت‌‌های زیادی از سوی نهادهای مدافع حقوق پناهندگان روبرو شده است اما سفیر استرالیا در تهران به خبرگزاری ایسنا گفته هیچ راهی برای جلوگیری از اجرای این قانون وجود ندارد و پناهجویان غیرقانونی باید به اردوگاه‌هایی که به همین منظور در جزیره پاپوآ آماده شده، منتقل شوند.

به گفته سفیر استرالیا در ایران، از ابتدای سال جاری میلادی تا کنون، ۶۵۰۰ پناهجوی ایرانی با قایق و از راه‌های غیرقانونی وارد استرالیا شده‌اند. این رقم بالاترین تعداد مهاجرانی است که از این طریق به استرالیا می‌آیند و بعد از آن افغان‌ها قرار دارند.

شرایط نگهداری پناهجویان در جزایر گینه‌نو شرایط مناسبی نیست و برخی از آنها که پیش از این نیز به جزایر دیگر گینه‌نو فرستاده شده بودند در اعتراض به وضعیت خود و طولانی شدن روند رسیدگی به پرونده‌هایشان در ماه ژوئیه دست به شورش زدند.

یک عکاس ساکن جزیره نائورو، که این شورش در آنجا روی داده بود به خبرگزاری فرانسه گفت: «امروز روزی تاریخی بود. این بزرگ‌ترین و خشونت‌بارترین شورش و اعتراضی است که این جزیره به خود دیده است.»

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی admin

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *