خانه / اخبار پناهندگی / کشف اجساد بیش از ۷۰ پناهجو در کامیونی در اتریش

کشف اجساد بیش از ۷۰ پناهجو در کامیونی در اتریش

_85224406_f27b28a9-4d22-49ed-bb81-c29cfcdc9163

مقامات اتریش اعلام کرده اند که بیش از ۷۰ جسد که تصور می شود پناهجو باشند در کامیونی که در یک بزرگراه در شرق این کشور رها شده بود، پیدا شده است.

روز گذشته (پنج شنبه ۲۷ اوت) شمار این اجساد بین ۲۰ تا ۵۰ نفر اعلام شده بود.

ماموران پلیس اجساد متلاشی شده این افراد را روز گذشته و هنگامی یافتند که کامیونی را که در یک بزرگراه منتهی به وین مورد بررسی قرار دادند.

رئیس پلیس محلی گفته است ظاهرا این افراد یک و نیم تا دو روز قبل از آن جان خود را از دست داده بودند.

مقامات همچنین گفته‌اند که این افراد احتمالا قبل از اینکه کامیون از مجارستان وارد خاک اتریش شود مرده بودند.

قرار است امروز پلیس شمار دقیق کشته‌ها در یک کنفرانسی خبری اعلام کنند.

وزیر کشور اتریش گفته است این فاجعه نشان می‌دهد که اتحادیه اروپا به سیاست واحدی برای مراقبت از جان پناهجویان و مقابله با فعالیت قاچاقچیان انسان نیاز دارد.

به گفته پلیس اتریش این اجساد در یک کامیون یخچال دار یافت شده که آن را در نزدیکی مرز مجارستان رها کرده بودند.

به گفته پلیس اتریش، در روز پنجشنبه پنجم شهریور ماه، اجساد بین ۲۰ تا ۵۰ پناهجو در یک کامیون که در یکی از بزرگراه‌های اتریش، در نزدیکی شهر پاندورف، پارک شده بود، ‌پیدا شده است.

به نوشته گاردین، این پناهجویان به نظر می‌رسد دچار خفگی شده باشند. پلیس اتریش می‌گوید دست‌کم ۲۰ پناهجو جان باخته‌اند ولی این تعداد می‌تواند بیش از ۵۰ نفر باشد چرا که اجساد در حال متلاشی شدن هستند و نمی‌توان تعداد دقیق آنها را در حال حاضر برآورد کرد.

روز سه‌شنبه پلیس اتریش سه راننده را که مظنون به قاچاق انسان از مناطق جنگی از جمله سوریه به اتحادیه اروپا بودند، بازداشت کرده بود.

محل پارک این کامیون، بزرگراهی اعلام شده که در نزدیکی مجارستان است. سخنگوی دفتر نخست وزیر مجارستان گفته است این کامیون پلاک مجارستان دارد و آنها در حال تحقیق در این زمینه هستند.

همچنین در این هفته امدادگران اروپایی، ۵۵ جسد را در انبار یک کشتی حامل پناهجویان، در دریای مدیترانه یافتند. اروپا با «مهمترین» بحران ناشی از پناه آوردن مهاجران به غرب، از زمان پایان جنگ دوم جهانی، روبرو بوده است.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و رهبران کشورهای بالکان، روز پنج‌شنبه، در وین گردهم آمدند تا در مورد این بحران گفتگو کنند. مجارستان برای جلوگیری از ورود مهاجران به ساختن دیوار و حصار و همچنین استفاده بیشتر از نیروهای پلیس یا هلیکوپتر روی آورده است.

Forensic officers stand in front of a truck inside which were found a large number of dead migrants on a motorway near Neusiedl am See, Austria, on August 27, 2015. The vehicle, which contained between 20 and 50 bodies, was found on a parking strip off the highway in Burgenland state, police spokesman Hans Peter Doskozil said at a  press conference with Interior Minister Johanna Mikl-Leitner. AFP PHOTO / DIETER NAGL

در همین رابطه معاون وزیر خارجه جمهوری چک حتی از کشورهای عضو پیمان «شنگن» که رفت‌وآمد در مرزهای آن بدون کنترل انجام می‌شود، خواسته تا مرزهای خود را با استفاده از «نیروهای نظامی ناتو» مسدود کنند.

از سوی دیگر اما دولت آلمان که انتظار می‌رود در سال جاری محل حضور شمار بی‌سابقه ۸۰۰ هزار پناهجو باشد، اعلام کرده است که رویه درخواست‌ها را برای مهاجران و پناهجویان سوری تسهیل خواهد کرد.

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *