پنجشنبه , اکتبر 18 2018
خانه / جهان / مؤسسه بین المللی “هلنی اند پارتینرز” 10 گذرنامۀ برتر جهان را اعلام کرد.
TravelPassport

مؤسسه بین المللی “هلنی اند پارتینرز” 10 گذرنامۀ برتر جهان را اعلام کرد.

 

 

MW-DJ757_passpo_ZG_20150415232539

● مؤسسه “هلنی اند پارتینرز” که به بررسی و مطالعۀ شناسنامه ها و گذرنامه ها اقدام میکند: کشورهای جهان را بر اساس آزادی سفر بیشتر با گذرنامه هایشان دسته بندی کرده و 10 گذرنامه برتر را برگزیده است.
دسته بندی بهترین گذرنامه ها بر اساس امکان تردد به سایر کشورها بدون نیاز به روادید و نیز عضو بودن کشور ذیربط در اتحادیه های بین المللی و همچنین اجازۀ کشورها به مسافران خارجی برای بیشتر ماندن در کشورشان صورت گرفته است.

1- گذرنامۀ آمریکا در صدر فهرست 10 کشور برتر جهان قرار دارد، زیرا با این گذرنامه می توان به 174 کشور جهان بدون داشتن روادید سفر کرد و این کشور از نفوذ بالایی در جهان برخوردار است.


2-گذرنامه آلمان در مقام دوم قرار دارد،که دارنده آن قادر به سفر به 174 کشور جهان بدون داشتن روادید است، همچنین کشور آلمان صاحب قدرتمندترین اقتصاد اروپاست.


3- گذرنامه سوئد در مقام سوم قرار دارد، که دارندۀ آن بدون روادید می تواند به 174 کشور سفر می کند و سوئد به عنوان کشوری مرفه شناخته می شود.


4- گذرنامه فنلاند در مقام چهارم قرار دارد، که دارندۀ آن بدون روادید می تواند به 174 کشور جهان سفر کنند.


5- گذرنامه انگلستان در مقام پنجم قرار دارد،که دارندۀ آن بدون روادید می تواند به 174 کشور جهان سفر کنند، و این کشور از جایگاه بالایی در میان کشورهای جهان برخوردار است.


6- گذرنامه دانمارک در مقام ششم قرار دارد،که دارندۀ آن بدون روادید می تواند به 173 کشور جهان سفر کنند.


7- گذرنامه کانادا در مقام هفتم قرار دارد، که شهروندِ کانادائی با داشتن گذرنامۀ کشورش می تواند به 173 کشور جهان بدون داشتن روادید سفر کند و کشور کانادا یکی از بهترین کشورها در زمینه رعایت حقوق بشر است.


8- گذرنامه هلند در مقام هشتم قرار دارد، با گذرنامۀ هلندی و بدون داشتن روادید می توان به 172 کشور جهان سفر کرد و این کشور از نظر معیشتی، الگویی در رفاه اجتماعی به شمار می رود.


9-گذرنامه لوکزامبورگ در مرتبه نهم قرار دارد، که دارندگان گذرنامۀ این کشور می توانند با داشتن این گذرنامه به 172 کشور جهان بدون داشتن روادید سفر کنند. لوکزامبورگ کشوری بسیار ثروتمند به شمار می رود.


10-گذرنامه بلژیک در مرتبه 10 قرار دارد که دارندگان این گذرنامه می توانند به 172 کشور جهان سفر کنند.

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

US-Military-Backgrounds

بیست ارتش نیرومند جهان از نگاه “موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس”

به‌تازگی «موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس» یک گزارش جامع  ۴۸ صفحه‌ای  تحت عنوان «پایان جهانی شدن ...

er

هواپیمایی هنگ کنگ,از ترس موشک‌ها پروازهای خود بر فراز ایران را «تا اطلاع ثانوی» لغو کرد

  پس از هشدار «آژانس امنیت هوایی اروپا» (ایسا) در مورد موشک‌هایی که روسیه به ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *