دوشنبه , ژوئن 24 2019
خانه / جهان / بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت خانواده معرفی شدند
Young family looking at view at the airport
Young family looking at view at the airport

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت خانواده معرفی شدند

Happy family. Father, mother and children near new house

موسسه اینترنیشن فهرستی از 20 کشوری متتشر کرده که بالاترین امتیاز را برای مهاجرت خانواده ها دارند. در این فهرست اتریش در رتبه نخست و سوئیس در رتبه سی ام قرار گرفته است .

شاخص های مهمی که در این رده بندی در نظر گرفته شده است؛ در دسترس بودن مراکز درمانی و آموزشی برای کودکان، هزینه های آموزش و مراقبت از کودکان، کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها.

پس از بررسی ها، اتریش بهترین کشور برای خانواده های مهاجر معرفی شد. این درحالی است که این کشور سال گذشته رتبه چهارم این رتبه بندی را بدست آورده بود. اتریش البته در رتبه بندی فقط در جایگاه نخست معیار در دسترس بود مراکز درمانی و آموزشی کودکان در رتبه نخست قرار گرفته و در سه معیار دیگر، رتبه دوم را دارد. اتریش سال قبل در 2 شاخص کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها یازدهم شده بود.

در این نظرسنجی، 92 درصد مهاجران حمایت هایی که در اتریش از والدین می شود را مثبت مناسب دانسته‌اند، در این کشور تمامی خانواده‌ها مقرری ماهانه‌ای برای تامین هزینه‌های کودکان تا سن 18 سالگی دریافت می‌کنند. درباره رفاه نیز 98 درصد مهاجران به اینکه اتریش چنین شاخصی را دارد پاسخ مثبت داده اند. حدود 31درصد مهاجران رای داده اند که در اتریش با مهاجران برخورد خوبی نمی شود و 24 درصد نیز رای داده اند که اتریش فصای دوستانه ای ندارد.

سال پیش فنلاند در این لیست نبود ولی امسال در کل برای مهاجرت رتبه اش دوم شد. این کشور در شاخص کیفیت آموزش اول شد، در این شاخص 92درصد مهاجران به فنلاند رای مثبت دادند.

فنلاند در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان سوم شد؛ 66 درصد خانواده ها از شاخصه مراقبت از کودکان راضی بودند و 72 درصد هم هزینه های مراکز آموزشی رای مثبت دادند.

اما کشور سوئیس در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان در رتبه سی و ششم قرار گرفت، در شاخصه هزینه نگهداری و آموزش کودکان رتبه سی و پنجم و در کیفیت آموزش در جایگاه پنجم قرار گرفت و در نهایت در شاخصه رفاه هم مکان بیستم را کسب کرد.

برای تهیه این فهرست بیش از 30 نفر در 41 کشور دنیا خواسته شد تا به کیفیت  4 شاخصه مورد بحث بین 1 تا 7 نمره دهند.

دراین رتبه بندی علاوه بر اتریش، فنلاند و سوئد، کشورهایی مثل نیوزیلند، سنگاپور، آلمان، فرانسه، استرالیا، لوکزامبورگ، دانمارک، اسپانیا، لهستان، فیلیپین، مکزیک، کانادا، نروژ، آفریقای جنوبی و کاستاریکا قرار دارند.

expat2

رای مثبت(1)رای منفی‌(1)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

Chicago, UNITED STATES:  A passenger waits in line with his passport 23 January, 2007 before his Mexicana Air flight out of Chicago O'Hare International airport in Chicago, Illinois. As of 23 January, all Americans, Mexicans, Canadians and Bermudians traveling by air to the United States must for the first time carry a passport, said the Department of Homeland Security. The new measure is part of the department's Western Hemisphere Travel Initiative, following the recommendations of the National Commission on Terrorist Attacks on the United States, better known as the 9/11 Commission. It is aimed at making it more difficult for terrorists to enter the country with fake documents.  AFP PHOTO/JEFF HAYNES  (Photo credit should read JEFF HAYNES/AFP/Getty Images)

ایرانیان مقیم 37 کشور جهان ،برای سفر به آمریکا ناچار به اخذ ویزا خواهند شد

اگر خاطرتان باشد چند ماه قبل استیون هارپر نخست وزیر پیشین کانادا از وضع قانونی ...

US-Military-Backgrounds

بیست ارتش نیرومند جهان از نگاه “موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس”

به‌تازگی «موسسه تحقیقاتی کردیت سوئیس» یک گزارش جامع  ۴۸ صفحه‌ای  تحت عنوان «پایان جهانی شدن ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *