پنجشنبه , اکتبر 18 2018
خانه / اخبار پناهندگی / موافقت با درخواست پناهجویانی که واقعن نیاز به حفاظت دارند
Syria2

موافقت با درخواست پناهجویانی که واقعن نیاز به حفاظت دارند

در نیمه نخست سال جاری میلادی تعداد کسانی که از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند، به‌طور قابل توجهی افزایش یافته و تقریبن دو برابر شده است. شمار پناهجویان ایرانی در زمان مزبور بر حدود ۲۷۰۰ نفر بالغ می‌شده است.

اداره امور مهاجران و پناهندگان آلمان روز دوشنبه (۱۵ ژوئیه / ۲۴ تیر) آمار رسمی مربوط به نیمه نخست سال جاری میلادی را منتشر کرد.

طبق آمار جدید در شش ماه اول سال ۲۰۱۳ مجموعن ۴۳ هزار و ۱۶ نفر از آلمان تقاضای پناهندگی کرده‌اند که این شمار ۱۹ هزار و ۹۵۰ نفر بیشتر از مدت زمان مشابه (افزایش ۵ / ۸۶ درصدی) در سال گذشته است. این تعداد از سال ۱۹۹۹ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

اکثر پناهجویان از اتباع روسیه و سوریه بوده‌اند. پناهجویان افغان، صرب و ایرانی در رتبه‌های سوم تا پنجم قرار داشته‌اند.

بنابر این آمار، ۲ هزار و ۶۸۲ ایرانی در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ از آلمان درخواست پناهندگی کرده‌اند.

اداره امور مهاجران و پناهندگان همچنین اعلام کرد که در مدت زمان مزبور با درخواست ۴۷۷۹ نفر (۱۵ درصد از متقاضیان) موافقت شده و تقاضای ۱۲ هزار و ۶۱۴ نفر (حدود ۴۰ درصد) رد شده است. ۵۲۲۸ نفر نیز اگر چه به عنوان پناهنده رسمی شناخته نشده‌اند، اما اجازه ماندن در آلمان را دریافت کرده‌اند.

هانس‌پتر فریدریش، وزیر کشور آلمان، در این ارتباط گفت: «در سال ۲۰۱۲ اکثر پناهجویان در اتحادیه اروپا از آلمان تقاضای پناهندگی کرده بودند. در نیمه نخست سال ۲۰۱۳ ما شاهد آن هستیم که شمار درخواست‌کنندگان تقریبن دو برابر شده است.»

وی تأکید کرد که با درخواست پناهجویانی که واقعن به حفاظت نیاز دارند، موافقت خواهد شد. فریدریش در عین حال تصریح کرد که اقامت آن دسته از کسانی که بدون دلیلی قانع‌کننده و با سوءاستفاده از قوانین موجود در آلمان درخواست پناهندگی می‌دهند، باید هر چه سریع‌تر خاتمه یابد.

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی admin

Check Also

polizei-police-car-germany

بحران پناهندگان و بیرون رفتن «موقت» آلمان از مقررات شنگن

پس از ورود شمار بالایی از پناهندگان به آلمان، این کشور کنترل بر مرزهای خود ...

11231808_1062594070419511_5671205977775480988_n

اعلام امادگی اروپا برای پذیرش پناهندگان

ساعتی پیش ::: دولت آلمان و دولت اتریش رسما اعلام کردند که ده‌ها هزار پناهجوی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *