خانه / اخبار پناهندگی / بحران پناهندگان و بیرون رفتن «موقت» آلمان از مقررات شنگن

بحران پناهندگان و بیرون رفتن «موقت» آلمان از مقررات شنگن

19150_L16x9

  • پس از ورود شمار بالایی از پناهندگان به آلمان، این کشور کنترل بر مرزهای خود را به مانند دوران پیش از آزادی رفت‌وآمد در مرزهای «شنگن» ازسرگرفته است.
  • کنترل مرزی آلمان هم‌اکنون در مرز این کشور با اتریش اعمال می‌شود و همه‌ی قطارهایی که به آلمان وارد می‌شوند، در این مرز برای بازرسی متوقف می‌شوند.
  • پلیس آلمان همچنین روز گذشته آغاز به گشت‌زنی در امتداد مرز اتریش کرد و این گشت‌زنی ممکن است به مرزهای آلمان با لهستان و جمهوری چک هم گسترش داده شوند. 
  • این تصمیم‌گیری به معنای خروج موقت آلمان از سیستم شنگن خواهد بود.
  • احتمال دارد این وضعیت منجر به هرج و مرج در مرز اتریش و آلمان، جایی که ده‌ها هزار پناهنده تلاش می‌کنند از آن وارد آلمان شوند، شود.

 

 

پس از این که مقامات ایالت‎های آلمان اعلام کردند، دیگر قادر به مدیریت شمار فزاینده پناهندگان در حال ورود به این کشور نیستند، روز گذشته دولت مرکزی آلمان کنترل بر مرزهای خود را به مانند دوران پیش از آزادی رفت‌وآمد در مرزهای «شنگن» ازسرگرفته و همه‌ی قطارهایی را که از اتریش به آلمان وارد می‌شوند، برای بازرسی متوقف می‌کند.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که مقامات آلمانی گفتند ورود شمار بی‌سابقه پناهندگان، سیستم پذیرش پناهندگی این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است؛ هشداری که «توماس دمایزر»، وزیر کشور آلمان را بر آن داشت تا تدابیر جدیدی برای کنترل مرزها اعلام کند.

از ساعت پنج عصر دیروز حرکت همه قطارها از اتریش به ایالت باواریای آلمان که از ابتدای سال جاری مسیر اصلی ورود ٤٥٠ هزار پناهنده به آلمان بوده است، با ایست بازرسی مواجه شد.

دمایرز در کنفرانس مطبوعاتی خود در این باره در برلین اعلام کرد، تنها شهروندان اتحادیه اروپا و افراد دارای مدارک معتبر می‌توانند وارد مرزهای آلمان شوند.

این تصمیم‌گیری به معنای خروج موقت آلمان از سیستم شنگن خواهد بود و احتمال دارد این وضعیت منجر به هرج و مرج در مرز اتریش و آلمان، جایی که ده‌ها هزار پناهنده تلاش می‌کنند از آن وارد آلمان شوند، شود.

پلیس آلمان همچنین روز گذشته آغاز به گشت‌زنی در امتداد مرز اتریش کرد و این گشت‌زنی ممکن است به مرزهای آلمان با لهستان و جمهوری چک هم گسترش داده شوند.

به نظر می‌رسد، این تدابیر اضطراری با هدف دادن زمان به دولت‌های فدرال آلمان برای رسیدگی به وضعیت پناه‌جویانی است که در حال حاضر در آن ایالت‌ها به‌ سرمی‌برند، در نظر گرفته شده است.

در کنار خوشامدگویی و استقبال گرم آلمان‌ها از پناهندگان حالا سوالاتی هم درباره‌ی این که تا چه میزان این کشور می‌تواند، پذیرای پناهندگان بیش‌تر باشد، پدید آمده است و درون دولت آلمان هم بحث‌هایی درباره امکان فرستادن سربازان این کشور به مرزهای زمینی و ریلی، به ویژه با اتریش برای تقویت امنیت مرزی و جلوگیری از ورود پناهندگان صورت گرفته است.

رای مثبت(0)رای منفی‌(1)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *