خانه / جهان / بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت خانواده معرفی شدند
Young family looking at view at the airport

بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت خانواده معرفی شدند

Happy family. Father, mother and children near new house

موسسه اینترنیشن فهرستی از 20 کشوری متتشر کرده که بالاترین امتیاز را برای مهاجرت خانواده ها دارند. در این فهرست اتریش در رتبه نخست و سوئیس در رتبه سی ام قرار گرفته است .

شاخص های مهمی که در این رده بندی در نظر گرفته شده است؛ در دسترس بودن مراکز درمانی و آموزشی برای کودکان، هزینه های آموزش و مراقبت از کودکان، کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها.

پس از بررسی ها، اتریش بهترین کشور برای خانواده های مهاجر معرفی شد. این درحالی است که این کشور سال گذشته رتبه چهارم این رتبه بندی را بدست آورده بود. اتریش البته در رتبه بندی فقط در جایگاه نخست معیار در دسترس بود مراکز درمانی و آموزشی کودکان در رتبه نخست قرار گرفته و در سه معیار دیگر، رتبه دوم را دارد. اتریش سال قبل در 2 شاخص کیفیت آموزش و رفاه خانواده ها یازدهم شده بود.

در این نظرسنجی، 92 درصد مهاجران حمایت هایی که در اتریش از والدین می شود را مثبت مناسب دانسته‌اند، در این کشور تمامی خانواده‌ها مقرری ماهانه‌ای برای تامین هزینه‌های کودکان تا سن 18 سالگی دریافت می‌کنند. درباره رفاه نیز 98 درصد مهاجران به اینکه اتریش چنین شاخصی را دارد پاسخ مثبت داده اند. حدود 31درصد مهاجران رای داده اند که در اتریش با مهاجران برخورد خوبی نمی شود و 24 درصد نیز رای داده اند که اتریش فصای دوستانه ای ندارد.

سال پیش فنلاند در این لیست نبود ولی امسال در کل برای مهاجرت رتبه اش دوم شد. این کشور در شاخص کیفیت آموزش اول شد، در این شاخص 92درصد مهاجران به فنلاند رای مثبت دادند.

فنلاند در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان سوم شد؛ 66 درصد خانواده ها از شاخصه مراقبت از کودکان راضی بودند و 72 درصد هم هزینه های مراکز آموزشی رای مثبت دادند.

اما کشور سوئیس در شاخصه در دسترس بودن مراکز آموزشی و مراقبت از کودکان در رتبه سی و ششم قرار گرفت، در شاخصه هزینه نگهداری و آموزش کودکان رتبه سی و پنجم و در کیفیت آموزش در جایگاه پنجم قرار گرفت و در نهایت در شاخصه رفاه هم مکان بیستم را کسب کرد.

برای تهیه این فهرست بیش از 30 نفر در 41 کشور دنیا خواسته شد تا به کیفیت  4 شاخصه مورد بحث بین 1 تا 7 نمره دهند.

دراین رتبه بندی علاوه بر اتریش، فنلاند و سوئد، کشورهایی مثل نیوزیلند، سنگاپور، آلمان، فرانسه، استرالیا، لوکزامبورگ، دانمارک، اسپانیا، لهستان، فیلیپین، مکزیک، کانادا، نروژ، آفریقای جنوبی و کاستاریکا قرار دارند.

expat2

رای مثبت(1)رای منفی‌(1)

درباره‌ی Sina Sabet

Check Also

IR-IRAN Electronic Visa (Iran eVisa) Application – Ministry of Foreign Affairs

دوستانی که پرسیده بودند راجع به ویزا برای شهروندان سوئیسی: شهروندای سوئیس و اتحادیه اروپا …

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *