خانه / اخبار پناهندگی / حدود ۱۵ هزار مهاجر بدون مدرک در شهر استانبول ترکیه، در ۲۰ روز گذشته بازداشت شده اند. بخش عمده این افراد به "مراکز اخراج" انتقال یافته اند….

حدود ۱۵ هزار مهاجر بدون مدرک در شهر استانبول ترکیه، در ۲۰ روز گذشته بازداشت شده اند. بخش عمده این افراد به "مراکز اخراج" انتقال یافته اند….

مقام‌های شهر استانبول ترکیه با نشر اعلامیه‌ای گفته اند که در سه هفته گذشته، بیش از ۱۵ هزار مهاجر ثبت نشده را در این شهر توقیف کرده اند. در میان افراد بازداشت شده، ۲۶۳۰ شهروند سوریه حضور دارند که به گونه موقت، به اردوگاه‌ها انتقال یافته اند. اما شهروندان کشورهای دیگر به مراکز انتقال یافته اند که قرار است از آن روند اخراج از این کشور صورت بگیرد.
مقام‌های ترکیه از چند هفته به این طرف، روش سختگیرانه را در برابر مهاجرین و پناهجویان بدون مدرک روی دست گرفته اند. هرچند شهروندان ترکیه از حفاظت موقت برخوردار اند، اما مسئولین با این گروه هم برخورد جدی را انجام می‌دهند.
هفته گذشته، مسئولین حکومتی در شهر استانبول برای شهروندان ثبت ناشده سوریه تا ۲۰ ماه جاری وقت داده بودند تا این شهر را ترک کنند. آنان مصمم اند که پس از این تاریخ، چنین افراد را به ولایت هایی انتقال بدهند که در آن ثبت می‌باشند. این موضوع سبب نگرانی سوریایی ها شده است.
سلیمان سویلو، وزیر داخله این کشور گزارش‌ها در مورد اخراج پناهجویان را به سوریه رد کرده است.
در این اعلامیه که روز پنجشنبه گذشته به نشر رسید آمده است در ۲۰ روز گذشته، آنان بیش از هفت هزار دوکان را برای جلوگیری از کار غیرقانونی افراد ثبت ناشده، مورد بازرسی قرار داده اند. قرار است این کارزار تا ۲۵ ماه اگست عملی شود.


Source

رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

درباره‌ی mahdi

Check Also

Source رای مثبت(0)رای منفی‌(0)

نکاتی جالب درباره کشور سوئیس

دوست دارید درباره‌ی این کشور زیبا بیشتر بدانید؟ کشور کوه‌های بلند و دریاچه های چشم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *